Povijest škole

Početkom 80-ih godina  20. stoljeća, u dijelu grada gdje su nekada težaci obrađivali svoje rodne vinograde  i plodnu zemlju, počeli su radovi na izgradnji škole, središtu budućeg odgojno-obrazovnog, kulturnog i duhovnog života mnogih generacija.

Sućidarska škola, tada pod nazivom „Prva proleterska brigada“, otvorila je prvoj generaciji učenika svoja vrata 1. rujna 1982. godine. Te školske godine 1982./1983. upisano je 1343 učenika u 44 razredna odijela. Razlog velikog broja upisanih leži u činjenici da je škola primila dio učenika iz OŠ „Plokite“, OŠ „Kman“  te  OŠ „Visoka“. Nastava je započinjala u 7:30 sati, a završavala u 20:10 sati. Dužnost ravnatelja tada je obavljao gospodin Ante Marinović.

Godine 1991. škola mijenja naziv u Osnovna škola „Sućidar“, a za ravnatelja škole izabran je gospodin Vlade Dragun. U toj školskoj godini nastavu su pohađala 1172 učenika raspoređena u 40 razrednih odjela, a nastava u školi se odvija u tri smjene.

Radovan Fuchs, ministar znanosti, obrazovanja i športa, u petak 7. listopada 2011. svečano je otvorio nadograđeni kat Osnovne škole “Sućidar”, šest novih učionica, kabinete te veliku zbornicu. Zahvaljujući novim učionicama, nastava u školi se više ne odvija u tri, nego u dvije smjene u suvremeno opremljenim učionicama, a svim učenicima i djelatnicima dostupna je uporaba računala i korištenje internetskih usluga. Kvalitetno provođenje slobodnog vremena učenicima je omogućeno kroz različite izvannastavne aktivnosti…

U međuvremenu broj učenika opada. U šk.god. 2013./2014. školu pohađa 730 učenika.  Danas je naša škola ustanova pred kojom je još puno planova i poslova. Trenutno željno iščekujemo izgradnju športske dvorane.

Vođeni motom „Školo moja, vedri dome!“ želimo školovanje pretvoriti u radost učenika, a poučavanje u radost učitelja.