« Srpanj 2018 »

jelovnik.pdf

Iz pera Tina Ujevića

Rad na Projektu „Iz pera Tina Ujevića“ započeo je planiranjem u Kurikulumu na početku nastavne godine 2015./2016. godine, a u povodu 60 godina smrti Tina Ujevića. U pripremi i realizaciji projekta sudjelovali su: Marija Vučković, prof., Nada Talijančić, prof., Gordana Škoprc , prof ., Sanja Šperanda, prof., Anđa Gavran, prof., Mandica Penović, prof., Anita Karabatić, pedagoginja, Dominka Debak, knjižničarka, Dragana Mamić, prof. i  Maja Radovčić, prof.. Veliku potporu projektu dao je gospodin mr. sc. Vlade Dragun, ravnatelj OŠ Sućidar. U projektu su sudjelovali učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

Petak, 26. veljače 2016. godine u atriju škole upriličena je večer poezije „Iz pera Tina Ujevića“ s bogatim kulturnim programom:

PROGRAM

1. pjesma ODLAZAK u izvedbi učenice Anđele Kulušić (violina) te prof. Nade Talijančić (klavir)

2. POWER POINT PREZENTACIJA ŽIVOTA TINA UJEVIĆA (učenice: Lucia Radić, Dea Miletić i Jelena Babaja)

3. RECITACIJE (učenici: Ante Bojčić, Mate Lovrić,Mislav Popović i Bartol Pleić)

4. ANEGDOTE iz života Tina Ujevića (izvode učenice dramske skupine: Dora Ujević, Paula Jurić, Ana Marinović, Lucija Kunac i Ivana Lacić)

5. pjesma ZELENU GRANU S TUGOM ŽUTA VOĆA u izvedbi zbora OŠ Sućidar pod vodstvom prof. Nade Talijančić

6. INTERVJU s Tinom Ujevićem (učenice: Paula Božanić i Paula Grbeša)

7. BALETNA IZVEDBA (učenice: Ana Mamić, Iva Mamić i Gabrijela Mamić) – pod vodstvom gospođe Buge Bešker

8. TINOVA POEZIJA NA STRANIM JEZICIMA ( učenici: Melina Mravak, Angela Lozić, Luka Ivković i Adriana Gabela)

9. RECITACIJE (učenici: Dino Parenta, Ivan Ćubelić, Ante Vidović i Jure Delić)

10. pjesma ODLAZAK u izvedbi zbora OŠ Sućidar pod vodstvom prof. Nade Talijančić

Zanimljivo je da su od početka svi učenici i učitelji, sudionici projekta, istraživali, prikupljali, crtali portrete Tina Ujevića, pisali literarne radove o Tinu Ujeviću, izrađivali prezentacije o životu i stvaralaštvu Tina Ujevića, plesali, glumili, svirali i pjevali, recitirali antologijske stihove Tina Ujevića s velikim zadovoljstvom, nestrpljivo čekajući dan prezentacije svoga rada tj. Večer poezije „Iz pera Tina Ujevića“.

Tom prigodom naš atrij škole smo ukrasili novim zastorom koji je također pridonio svečanoj atmosferi, a na ulazu u atrij škole našim gostima vrijedne hostese su dijelile  Vodič kroz program i na taj način večer učinile još svečanijom.

Svojom nazočnošću su nas između ostalih počastili gospodin doc.dr.sc. Goran Sučić i gospođa dr.sc. Ines Blažević iz Agencije za odgoj i obrazovanje, zatim gospodin Dinko Bogdanić iz HNK Split, gospođa Buga Bešker, baletna pedagoginja, članovi Školskog odbora OŠ Sućidar i Vijeća roditelja, naše kolege  u mirovini, roditelji i učenici.

Gašenjem svjetla i paljenjem reflektora započela je pustolovina o životu i  stvaralaštvu Tina Ujevića. Od početka do kraja prezentacija Projekta je bila svečana, vesela, edukativna, zabavna o čemu je svjedočio veliki pljesak dragih gostiju.

Na kraju možemo reći, uloženo  je mnogo truda, rada, strpljenja svih učitelja nositelja projekta i svih učenika sudionika, stručne službe te ravnatelja gospodina Vlade Draguna kao pokrovitelja projekta.

Svaka sekunda rada na Projektu se isplatila jer smo danima primali čestitke i možemo reći da smo povećali standarde rada naše škole na naše osobno zadovoljstvo, kao,  nadamo se, i zadovoljstvo roditelja naših učenika koji mogu biti ponosni viđenim u petak 26. veljače 2016. godine.

pred sam početak

voditeljica Michelle Smit

RECITACIJE (učenici: Ante Bojčić, Mate Lovrić,Mislav Popović i Bartol Pleić)

oduševljena publika